Tervetuloa aidon luonnon keskelle

Kainuun Opisto

Jo yli 110-vuotinen historiamme kätkee sisälleen mitä mieleenpainuvimpia tarinoita. Kainuun Opisto on paikka, missä yhdistyy historia, luonto ja elämäntuntu.

Kainuun Opiston henkilökunta palveluksessasi

Ota yhteyttä p. 0400 731 305 ja toimisto@kainuunopisto.fi

Kainuun Opisto Oy
Tahvintie 4
88380 Mieslahti
s-posti: toimisto@kainuunopisto.fi
p. 0400 731 305
y-tunnus: 0188756–3
 
Laskutusosoitteet:
Verkkolaskut
verkkolaskuosoite: 003701887563
välittäjätunnus:  003721291126
välittäjätunnus pankkiverkosta:  DABAFIHH 
Välittäjä: Maventa
 
Paperilaskut
Kainuun Opisto
Tahvintie 4
88380 Mieslahti

 

Hallinto ja johto

Helena Ahonen

Helena Ahonen

rehtori, toimitusjohtaja

044 7727 028
helena.ahonen@kainuunopisto.fi

Majoitus- ja tilavaraukset, kurssit

Sinikka Korhonen

Sinikka Korhonen

kansanopistosihteeri

044 2990 826
sinikka.korhonen@kainuunopisto.fi

Annamari Komulainen

Annamari Komulainen

apulaisrehtori, erityisopettaja

044 3292 680
annamari.komulainen@kainuunopisto.fi

Kiinteistö ja kiinteistöhuolto

Simo Leinonen

Simo Leinonen

talonmies

0400 732 322
simo.leinonen@kainuunopisto.fi
Katariina Kuokkanen

Katariina Kuokkanen

talouspäällikkö

050 321 7524
toimisto@kainuunopisto.fi
katariina.kuokkanen@kainuunopisto.fi

Henkilöstö palveluksessasi

Kainuun Opiston muu henkilökunta

Henkilöstömme tavoitat parhaiten arkipäivisin klo: 8.30 – 15.30 p. 040 0731 305 ja toimisto(a)kainuunopisto.fi

Mika Seppänen

Mika Seppänen

tietohallintoasiantuntija, opettaja

044 7001 042
mika.seppanen@kainuunopisto.fi

Tuula Kaistola

Tuula Kaistola

keittiön emäntä

0400 734 626
keittio@kainuunopisto.fi

Katri Pekkala

Katri Pekkala

Senioriopiston kehityspäällikkö

044 7700 365
katri.pekkala@kainuunopisto.fi

Noora Härkönen

Noora Härkönen

opettaja

044 799 2450
noora.harkonen@kainuunopisto.fi
Arja Laine

Arja Laine

keittäjä

0400 734 626
keittio@kainuunopisto.fi

Anja Juntunen

Anja Juntunen

suuntana sosiaali-, terveys- ja kasvatusalan koulutuksen opettaja

050 551 2272
anja.juntunen@kainuunopisto.fi

Ritva Huovinen

Ritva Huovinen

opettaja

044 7725 960
ritva.huovinen@kainuunopisto.fi

Minna Haarala

Minna Haarala

asuntolaohjaaja

040 7791 947
minna.haarala@kainuunopisto.fi
Lasse Hinkula

Lasse Hinkula

YTTY Nostetta nuorille hankepäällikkö ja Kainuun, Kuusamon ja Taivalkosken nuorisotyön koordinaattori

045 3470367
lasse.hinkula@kainuunopisto.fi
Päivi Kemppainen

Päivi Kemppainen

opettaja


paivi.kemppainen@kainuunopisto.fi

Tiina Heiskanen

Tiina Heiskanen

siivooja

044 754 5383
tiina.heiskanen@kainuunopisto.fi

Lea Kärki

Lea Kärki

YTTY Nostetta nuorille nuoriso-ohjaaja

050 553 7653
lea.karki@kainuunopisto.fi