Tervetuloa aidon luonnon keskelle

Kainuun Opisto

Jo yli 110-vuotinen historiamme kätkee sisälleen mitä mieleenpainuvimpia tarinoita. Kainuun Opisto on paikka, missä yhdistyy historia, luonto ja elämäntuntu.

Kainuun Opiston henkilökunta palveluksessasi

Ota yhteyttä p. 0400 731 305 ja toimisto@kainuunopisto.fi

Kainuun Opisto on kaikille avoin ja monien mahdollisuuksien kansanopisto, joka sijaitsee kainuulaisen luonnon ja kulttuurin keskellä Paltamon Mieslahdessa. Silmiä ja sisintä rauhoittavat näkymät Oulujärvelle ja sinisille vaaroille tekevät opistosta viihtyisän ja rauhallisen kokous-, koulutus- ja juhlapaikan.

Hallinto ja johto

Helena Ahonen

Helena Ahonen

rehtori, toimitusjohtaja

044 7727 028
helena.ahonen@kainuunopisto.fi

Majoitus- ja tilavaraukset, kurssit

Sinikka Korhonen

Sinikka Korhonen

kansanopistosihteeri

044 2990 826
sinikka.korhonen@kainuunopisto.fi
Annamari Komulainen

Annamari Komulainen

apulaisrehtori, erityisopettaja

044 3292 680
annamari.komulainen@kainuunopisto.fi

Kiinteistö ja kiinteistöhuolto

Katariina Kuokkanen

Katariina Kuokkanen

talouspäällikkö

050 321 7524
toimisto@kainuunopisto.fi
katariina.kuokkanen@kainuunopisto.fi

Henkilöstö palveluksessasi

Kainuun Opiston muu henkilökunta

Henkilöstömme tavoitat parhaiten arkipäivisin klo: 8.30 – 15.30 p. 040 0731 305 ja toimisto(a)kainuunopisto.fi

Simo Leinonen

Simo Leinonen

talonmies

0400 732 322
simo.leinonen@kainuunopisto.fi
Noora Härkönen

Noora Härkönen

Raipe-hankkeen hanketyöntekijä, opettaja

044 799 2450
noora.harkonen@kainuunopisto.fi
Mika Seppänen

Mika Seppänen

Raipe-hankkeen hankepäällikkö, tietohallintoasiantuntija, opettaja

044 7001 042
mika.seppanen@kainuunopisto.fi

Arja Laine

Arja Laine

keittäjä

0400 734 626
keittio@kainuunopisto.fi

Lasse Hinkula

Lasse Hinkula

Kainuun, Kuusamon ja Taivalkosken nuorisotyön koordinaattori
YTTY Nostetta nuorille hankepäällikkö
p. 045 3470367

lasse.hinkula@kainuunopisto.fi

Tiina Heiskanen

siivooja

044 754 5383
tiina.heiskanen@kainuunopisto.fi

Ritva Huovinen

Ritva Huovinen

opettaja

044 7725 960
ritva.huovinen@kainuunopisto.fi

Katri Pekkala

suuntana sosiaali-, terveys- ja kasvatusalan koulutuksen opettaja

044 7700 365
katri.pekkala@kainuunopisto.fi

Anja Juntunen

suuntana sosiaali-, terveys- ja kasvatusalan koulutuksen opettaja

p. 050 551 2272
anja.juntunen@kainuunopisto.fi

Tuula Kaistola

Tuula Kaistola

keittiön emäntä

0400 734 626
keittio@kainuunopisto.fi

Minna Haarala

Minna Haarala

asuntolaohjaaja

040 7791 947
minna.haarala@kainuunopisto.fi

Yrjö Karjalainen

opettaja

044 741 2711
yrjo.karjalainen@kainuunopisto.fi