Tervetuloa aidon luonnon keskelle

Kainuun Opisto

Jo yli 110-vuotinen historiamme kätkee sisälleen mitä mieleenpainuvimpia tarinoita. Kainuun Opisto on paikka, missä yhdistyy historia, luonto ja elämäntuntu.

Kainuun Opiston henkilökunta palveluksessasi

Ota yhteyttä p. 0400 731 305 ja toimisto@kainuunopisto.fi

Kainuun Opisto Oy
Tahvintie 4
88380 Mieslahti
s-posti: toimisto@kainuunopisto.fi
p. 0400 731 305
y-tunnus: 0188756–3
 
Laskutusosoitteet:
Verkkolaskut
verkkolaskuosoite: 003701887563
välittäjätunnus:  003721291126
välittäjätunnus pankkiverkosta:  DABAFIHH 
Välittäjä: Maventa
 
Paperilaskut
Kainuun Opisto
Tahvintie 4
88380 Mieslahti

 

Hallinto ja johto

Helena Ahonen

Helena Ahonen

rehtori, toimitusjohtaja

044 7727 028
helena.ahonen@kainuunopisto.fi

Kurssisuunnittelu

Katri Pekkala

Katri Pekkala

kurssisuunnittelija

044 7700 365
katri.pekkala@kainuunopisto.fi

Annamari Komulainen

Annamari Komulainen

apulaisrehtori, erityisopettaja

044 3292 680
annamari.komulainen@kainuunopisto.fi

Majoitus- ja tilavaraukset

Leena Leinonen

Leena Leinonen

kurssisihteeri

044 2990 826
leena.leinonen@kainuunopisto.fi

Katariina Kuokkanen

Katariina Kuokkanen

talouspäällikkö

050 321 7524
katariina.kuokkanen@kainuunopisto.fi

Kiinteistö ja kiinteistöhuolto

Simo Leinonen

Simo Leinonen

talonmies

0400 732 322
simo.leinonen@kainuunopisto.fi
Henkilöstö palveluksessasi

Kainuun Opiston muu henkilökunta

Henkilöstömme tavoitat parhaiten arkipäivisin klo: 8.30 – 15.30 p. 040 0731 305 ja toimisto(a)kainuunopisto.fi

Mika Seppänen

Mika Seppänen

tietohallintoasiantuntija, opettaja

044 7001 042
mika.seppanen@kainuunopisto.fi

Tuula Kaistola

Tuula Kaistola

keittiön emäntä

0400 734 626
keittio@kainuunopisto.fi

Anja Juntunen

Anja Juntunen

suuntana sosiaali-, terveys- ja kasvatusalan koulutuksen opettaja

050 551 2272
anja.juntunen@kainuunopisto.fi

Eija Kemppainen

Eija Kemppainen

YTTY Nostetta nuorille hankepäällikkö, nuorisokoordinaattori

050 556 8455
eija.kemppainen@kainuunopisto.fi
Sinikka Korhonen

Sinikka Korhonen

kansanopistosihteeri

TYÖVAPAALLA 31.12.2022 saakka

Noora Härkönen

Noora Härkönen

opettaja

044 799 2450
noora.harkonen@kainuunopisto.fi
Arja Laine

Arja Laine

keittäjä

0400 734 626
keittio@kainuunopisto.fi

Reko Kemppainen

Reko Kemppainen

keittiöapulainen

0400 734 626
keittio@kainuunopisto.fi
Tanja Zyryanova

Tanja Zyryanova

YTTY Nostetta nuorille nuoriso-ohjaaja

050 543 2827
tanja.zyryanova@kainuunopisto.fi
Ritva Huovinen

Ritva Huovinen

opettaja

044 7725 960
ritva.huovinen@kainuunopisto.fi

Minna Haarala

Minna Haarala

asuntolaohjaaja

040 7791 947
minna.haarala@kainuunopisto.fi
Sonja Klemetti

Sonja Klemetti

keittiöapulainen

0400 734 626
keittio@kainuunopisto.fi
Mikko Ahonen

Mikko Ahonen

asumisenohjaaja

040 779 1947
mikko.ahonen@kainuunopisto.fi
Päivi Kemppainen

Päivi Kemppainen

opettaja

050 3555 997
paivi.kemppainen@kainuunopisto.fi

Eeva Mutanen

Eeva Mutanen

opettaja

050 5548 668
eeva.mutanen@kainuunopisto.fi

Tiina Heiskanen

Tiina Heiskanen

siivooja

044 754 5383
tiina.heiskanen@kainuunopisto.fi

Kainuun Opisto hallitus

Puheenjohtaja Timo Korhonen p. 050 5122 238 ja timo.korhonen@kainuunopisto.fi

Varapuheenjohtaja Markku Karjalainen
Marja Karjalainen
Eija Tolonen
Tarja Vehkaoja
Juha Heikkilä
Pertti Penttilä